O nás

Vítám Vás na našich stránkách

S nápadem vyrobit svíčku, přišel můj manžel, když jsme chtěli obdarovat naše blízké vlastnoručně vyrobeným dárkem. To co jsme považovali za jednorázovou záležitost přerostlo v hlubší zájem, posedlost, ale hlavně velkou radost.  Absolvovali jsme kurz výroby svíček, kde jsme získali první zkušenosti. Všechny svíčky jsou vyrobeny ručně, každá je orginál.

Největší část naší výroby tvoří  svíčky z palmového vosku. Palmové svíčky jsou přírodní, mají krásný třpytivý lesk s nádhernou kresbou. Každá svíčka je jiná a stále mě bude udivovat svou krásou.

Odléváme i svíčky z parafínu. Tady lze popustit uzdu fantazii, nechat vyniknout barvám, tvarům, vyzkoušet různé techniky výroby.

TOP jsou řezané svíčky. Jejich výroba není jednoduchá, jsou náročné na čas, ale hlavně na zručnost. Na svíčky používáme kvalitní parafín. Nejdříve je potřeba odlít základní tvar svíčky ve tvaru hvězdy. Ta se pak namáčí do teplých barevných vosků, a to až třicetkrát. Když je na svíčce dostatečná vrstva, můžeme začít vyřezávat. Tvarovat takto připravenou svíčku lze pouze určitou dobu, pokud je vosk měkký a tvárný. Každá svíčka je originál, i dvě stejné se mohou mírně lišit barvou i řezem. Vyřezaná svíčka se  zarovná a  namočí do glazury, aby získala krásný porcelánový vzhled. Po zaschnutí glazury se zabalí a putuje dělat radost.

Na všechny svíčky používáme kvalitní vosky, barvy a bavlněné knoty.

Nejsme e-shop, vyrábíme hlavně na zakázku. Nemáme prodejnu, ale najdete nás i na Fler.cz. Pokud bydlíte poblíž, určitě se můžete zastavit. Vždy máme něco i volně na prodej. Jen je potřeba domluvit návštěvu předem.

Pokud by se Vám některá svíčka líbila, s radostí ji pro Vás vyrobíme.

Děkujeme za shlédnutí.

Jarka Michnová